Який сьогодні день?

«Для цього існує календар», — відповість більшість із обивателів. Але я вас запевняю, що отримати однозначну та обгрунтовану відповідь на подібне запитання буде вкрай складно. «Ну той що?», — подумаєте.


Наприклад, Фернанда Магеллана (1480 — 1521) за похибку в один день мало не стратили свого часу(учасники експедиції рухались, перетинаючи меридіани, втратили один день, не врахувавши фактор місцевого часу).


Звичайно, що це не йдеться про сьогодення, але ж і ми святкуємо за календарем Юлія Цезаря, у той час, коли живемо, працюємо за іншим — Григоріанським. Ось погляньте на церковний календар: там є і календар Юлія, як основний, і календар папи Григорія XIII для того, щоб не заплутатись (Різдво Христа — 25 грудня, але там ще вказано, що той самий день є 7 січня). І це не є єресь!


Відомо, тропічний рік (час проходження повного кола центром Землі навколо центру Сонця) триває 365 діб 5 годин 48 хвилин 46 секунд. За Юлія Цезаря кожен четвертий рік складався з 366 днів, а три попередні — з 365. Отже, один календарний рік тривав 365,25 доби в середньому, а це на 11 хвилин довше за тропічний. Щоби не набігали зайві години, дні з плином часу, в 1582 році за папа Римський Григорій XIII запровадив новий календар.


За новими правилами високосними років визначали наступним чином:
- рік, порядковий номер, якого ділиться без остачі на 400, — високосний;
- рік, порядковий номер, є кратним 100, але не є кратним 400, — не є високосним;
- інші роки, номера яких є кратними 4, — високосні.


Тоді ж було вилучено “зайві дні”, які набігли з часів Цезаря.


Проблема виникла якраз тоді, коли виявили хиби юліанського календаря. І у 1583 році, коли більшість Європи погодилась по-новому вести облік часу, в Константинополі відхилили цю реформу, мабуть, через брак освічених людей. До речі, у православній Греції святкують нині за Григоріанським, тобто достовірним календарем.


Різдво Івана Хрестителя — дуже гарне свято. На початках його відзначали саме у час літнього сонцестояння, тобто у найдовший день в році. Свято під назвою Літа у дохристиянську епоху наші предки починали відзначати у ніч проти дня сонцевороту. Для них саме факт переходу сонця через найвищу точку був основним атрибутом свята. Якимось невідомим та дивним чином давні люди вміли безпомилково цей час визначати. Доведу до відома, що сьогодні, відзначаючи літнього Івана, ми робимо дві помилки: перша — календар Юлія, про яку йшлося вище, друга виникає через те, що святкування починаються уже після переходу сонця із найвищої точки. І друга помилка виникає, мабуть, тому, що цей час не є прив’язаним до певної дати, години, секунди. Отже, подія має відбутись, тоді її можна відзначити.


24 червня, а тим більше 7 липня — це дні, коли наше світило вже почало свій рух до осені. Тому марно зриватися вночі 23 червня чи 6 липня і блукати хащами, шукаючи цвіт папороті. Це треба було зробити на добу чи три раніше. Кожного року по-іншому. Зараз ми маємо змогу переглянути в мережі, коли певна подія відбувається.


Для себе особисто не можу дати відповідь на усі запитання. Наприклад, що означає “цвіт папороті” і чи вкладали давні люди у це словосполучення якийсь інший зміст?


Опубліковано: 2017-06-23 / 00:27:45
Додати коментар:

Перша   1   2   3   Остання

В очікуванні музи

Стривай но, куди зібрався? — перепитав старець відклавши у бік ціпок і присів відпочити поруч з молодцем, зручно розташувався під високим деревом.

— Помиляєшся. Це не про мене. — мов відрубав той, — я не зрушу з місця. Я — поет. Очікую свою музу, яка надихне мене на творчість і зробить прославленим. Ну а поки що творити у мене немає...

  Далі . . .

Реєстрація / Вхід

 

фото

žžž

Фотографія — це відбитки історії, все, що залишається у нас з минулого. Сьогодні мистецтво фотографії стає все більш популярною творчістю чи дозвіллям. Фотоапарат для мене — машина часу. Це нагода на безсмертя усьому, що нас оточує. Зупинись мить! І назавжди закарбувався світ, де так гармонійно переплітаються радість і туга, любов і відчай, життя і смерть, але вже зовсім в іншому форматі.

Переглядžžž

Роботи

žžž

Наше життя неможливе без творчості. Людина створена на подобу Бога, тому вона є теж творцем і може робити все. В руках доброго творця прості речі, які в буденному житті здавалися б банальними, перетворюються на щось незвично цікаве, захоплююче. Виставлені роботи є плодами натхнення творчістю інших людей. Можливо хтось знайде тут родзинку для себе, що спонукатиме на створення власного шедевру.

Перегляд

журналостанні замітки

Який сьогодні д...

«Для цього існує календар», — відповість більшість із обивател...
Читати далі...

Рецепт на різдв...

До двох повнісіньких жмень думок
Дрібно покришити серц...
Читати далі...

Урок макраме. Я...

1. Починаємо виготовляти наш виріб з пелюсток плетінням «квадр...
Читати далі...

Про мене

Пригадую в ранньому дитинстві дуже подобалося бавитися фарбами, які успадкувала від діда. Тоді ще я не знала, що з ними робити і для чого вони. Але мене приваблювала кольорова коробка цих фарб, що лежала на верхній поличці, до якої важко було мені маленькій дотягтися. Завжди кортіло колись дістати її. Ну я, як усі діти, яких не можна ні перед чим зупинити, узяла собі стільчик, і ось моя мрія здійснилася.

"Яка ж бо красива ця коробочка. А в середині теж, мабуть, щось дивовижне!" — промайнуло у моїй дитячій уяві. Відкриваю коробочку, а там, як виявилося пізніше, я відкрила для себе цілий кольоровий світ художника. У сучасному світі не обійтися і без фотомистецтва. Тому пізніше постало переді мною питання: малювати пензлем і фарбами; чи світлом і оптикою. Я обрала обидва ці напрямки.

Вислови великих

  • Бог живе в деталях. А. Варбург
  • Уява важливіша, ніж знання. А. Ейнштейн
  • Мистецтво вимагає знань. Б. Брехт
  • Живопис - це жагуче мовчання. Г. Моро
  • Архітектура - це застигла музика. Ф. Шеллінг